filmový festival Jeden svet v Prievidzi BERKAT Človek v ohrození
Jeden svet
12. ročník festivalu dokumentárnych filmov
11. - 16. marec 2019 | Dom kultúry | Prievidza
Facebook
Berkat
komu pomáhame?
chcem pomôcť!
daruj permanentku 1+1

Sprievodné podujatia

FOTOVÝSTAVA: ZA SLUŠNÉ SLOVENSKO
MOŽNOSŤ POMÁHAŤ: BERKAT POMÁHA | 2% Z DANE
EXTRA: TED TALKS | PREMIETAJ AJ TYFotovýstava Za slušné Slovensko

Fotovýstava Za slušné Slovensko
Rôznych pochodov a protestov už odfotil desiatky. Ako fotograf zaznamenáva udalosti každý deň. Keď išiel v polovici marca na Námestie SNP, na ďalší z protestov Za slušné Slovensko po vražde Jána a Martiny, tušil, že tento protest bude o čosi iný.
„Bolo to vážne, vražda Jána a Martiny nami všetkými pohla. Už týždeň predtým prišlo veľa ľudí, ale dav ľudí, ktorý som vtedy zažil na Námestí SNP, bol až uzemňujúci. Predieral som sa ním a mal som zimomriavky. Námestie bolo úplne plné a mne to pripomenulo pocit, keď som mal deväť rokov a stál som na tom istom mieste so svojimi rodičmi v Novembri 89. Bolo to veľmi podobné a ten pocit vo mne potom ostal ešte veľmi dlho,“ hovorí.
Fotograf Denníka N Tomáš Benedikovič získal hlavnú cenu súťaže novinárskej fotografie Slovak Press Photo s fotografiou z protestov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktora zachytáva ako 65-tisíc ľudí na námestí spievalo slovenskú hymnu. Táto a ďalšie fotografie zo série z protestov Za slušné Slovensko sú súčasťou výstavy.


Berkat pomáha

Berkat pomáha
Garantujeme vám, že 100% vašich darov je využitých priamo na deklarované účely!
Viac info o Berkate2% z dane pre Berkat


Darujte 2% z vašich daní Berkatu a 100% vášho daru pomôže!
Váš príspevok bude v plnej výške použitý na štúdium na vysokej škole v Agouti, prípadne iný účel z aktuálnych možností pomoci. Viac info nájdete na našej stránke.TED TALKS hodné šírenia

TED TALKS hodné šírenia
Z video rozprávaní "talks" na množstvo tém z rôznych oblastí nášho života, sme vybrali tie, ktoré nás najviac zaujali a tématicky sa hodia k programu festivalu.Premietaj aj ty

Premietaj aj ty
Občianske združenie Človek v ohrození prináša projekt Premietaj aj ty počas celého roka! Cieľom projektu je, aby čo najviac ľudí malo možnosť zhliadnuť vybrané dokumentárne filmy o zaujímavých témach z archívu medzinárodného filmového festivalu Jeden svet. Ponúkame vám dokumentárne filmy, ktoré si môžete zadarmo objednať a premietať ich u seba doma, v škole, v práci pre vašich známych alebo môžete usporiadať verejnú projekciu vo vašej obci pre širšiu verejnosť.
Viac info na stránke www.jedensvet.sk 

Fotogaléria 2019
Fotogaléria

2% z dane pre BERKAT
2% z dane pre Berkat
Darujte 2% z vašich daní BERKATu a 100% vášho daru pomôže! Ako poďakovanie vám darujeme permanentku na Jeden svet pre 2 osoby. Viac info nájdete na www.berkat.sk.

Bolo nás 2533
Bolo nás 2533
Minuloročný festival na premietaniach pre verejnosť navštívilo 1225 divákov. Doobedné školské premietania si pozrelo 1308 žiakov a študentov. Na 33 projekciách sme premietali 26 filmov.

Obchodík
Obchodík
Tak ako každý rok, aj tentokrát vám v Obchodíku Jeden svet ponúkneme rôzne vecičky, pričom výťažok z predaja ja darovaný na pomoc BERKATu.

Festivalový spot

Generálny partner
Nadácia Slovenskej sporiteľne
Generálnym partnerom festivalu Jeden svet na Slovensku je Nadácia Slovenskej sporiteľne.

<      ^      O festivale      Filmy      Hostia      Sprievodné podujatia      Program      Archív

©2019 BERKAT      Powered by ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie