Škola namiesto ulice '10
Program adopcií na diaľku afgánskych detí ulice

Vďake podpore partnerov bolo možné cenu festivalového vstupného zo školských predstavení darovať v rámci tohto dlhodobého programu Človeka v ohrození na adopcie detí ulice. Do programu sa zapojilo aj niekoľko jednotlivcov a to predovšetkým vďaka podpore primátora mesta Prievidza pána Bodnára, ktorý si sám jedno dieťa adoptoval.
Po festivale 2009 sa podarilo realizovať 6 školských adopcií a ďalší darcovia prispeli individuálne, spolu na 14 adopcií. Festival 2010 priniesol minimálne 16 adopcií na nasledujúci rok, vrátane pokračovania už existujúcich. V priebehu júna doplníme zoznam nových darcov a im pridelených detí.
Človek v ohrození sa snaží udržať v programe, čo najviac detí dlhodobo. Spolupráca v Afganistane prebieha s miestnou organizáciou Aschiana.


Aktualizované informácie


Škola pre deti v Afganistane nie je samozrejmosťou. Tisícky z nich, často siroty alebo polosiroty, pracujú na ulici a predajom drobného tovaru sa snažia pomôcť uživiť svoju rodinu. Hoci ako každé deti majú svoje sny a radi by sa stali lekármi, učiteľmi či vedcami, vymeniť školu za ulicu si nemôžu dovoliť - 20 dolárov, ktoré v priemere za mesiac na ulici zarobia, by ich rodinám bytostne chýbalo.

Fotky detí adoptovaných v rámci programu - Farima, Omid, Zakiria, Nazema, Ismatullah, Mariam...

Rozhovor o Afganistane s Marcelou Ondekovou, programovou manažérkou organizácie Človek v ohrození.