ISSO - notebooky, počítačeMIP - tlačiarneAtos - IT riešeniaHandlovská energetikaHBP Security - bezpečnosťFair Bojnice - nábytokPublicom - chceme predsa múdre deti

Festival
organizuje
Berkat

BERKAT, občianske združenie

Spoluorganizátori:   KaSS Prievidza   Človek v ohrození        Pod záštitou primátorky mesta Prievidza
Mediálni partneri:   Čo dnes   MY Hornonitrianske noviny   Prievidza 24   RTV Prievidza
Festival podporili:   24 hod.   ArtPoint   CVČ   KC Nováky   Kupujem.sk   Novaky.com
                      PrievidzaNET   RKC   Skanska

 Jeden svet 2013 v Prievidzi Jeden svet 2013
6. ročník festivalu  
dokumentárnych filmov
11.-16. marec v Dome kultúry v Prievidzi 11.-16. marec
Dom kultúry
Prievidza
25 filmov, 7 kategórií
Nedáme sa umlčať, Máte právo vedieť, Zelená revolúcia, Ženy v prvej línii, Zabudnuté príbehy, Jeden svet ďeťom a Slovenský dokumentárny film.
Jeden svet     anketa
diskusie
výstava
zbierka
Jeden svet
Jeden svet Festival Jeden svet na Slovensku organizuje Človek v ohrození, ktorý sa už viac ako 10 rokov zameriava na adresnú humanitárnu a rozvojovú pomoc, podporu ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity.     Jeden svet ukážky
z filmov
ukážky z filmov

o festivale

filmy

hostia

sprievodné podujatia

program

archív

Facebook

Berkat

komu pomáhame?

chcem pomôcť!

daruj permanentku 1+1

O FESTIVALE

ORGANIZÁTORI | VSTUPNÉSvet sa dal do pohybu. Po arabských revolúciách zachvátila od minulého roka vlna protestov aj Európu. Ak si niekto myslel, že občiansky aktivizmus je na pokraji vyhynutia, mohol sa presvedčiť, že to tak nie je. Aj na Slovensku ľudia vyšli do ulíc a neváhali dokonca mrznúť. Filmy z 13. ročníka festivalu Jeden svet na Slovensku ukázali, že aj keď ciele a prostriedky protestných akcií v Egypte, v Grécku až po USA sú rozdielne, spája ich odhodlanie mladých ľudí, ktorí žiadajú zmenu zavedeného poriadku.


VSTUPNÉ

• Vstupné na film: 1 €
• Celodenná permanentka: 2,50 €
• Festivalová permanentka: 6 €
• Festivalová permanentka so štrikovanou ponožkou: 7 €
Špeciálna festivalová permanentka so štrikovanou ponožkou
Výťažok zo vstupného (= celá vyzbieraná suma) môže ísť vďaka podpore našich partnerov na pomoc v rámci verejnej zbierky Berkat pomáha.


ORGANIZÁTORIFilmový festival Jeden svet v Prievidzi pripravuje občianske združenie Berkat.
Sme spolok dobrovoľníkov v tom pravom slova zmysle. Združili sme sa, aby sme kontrolovaní vlastným svedomím a pocitmi, hľadali v ľuďoch a v sebe to lepšie, čo v nás je. Berkat nie je len občianske združenie, je to stav duše. Veríme, že Berkat pomáha nám, Európanom, byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Využívajúc princíp o inej sile jedného eura na Slovensku resp. v Európe voči krajinám, kde sa jeho dopad znásobí, zameriavame svoju pozornosť na pomoc do chudobných častí sveta ako sú Afganistan a Maroko.

Viac info o Berkate: www.berkat.sk

Človek v ohrozeníNadácia Slovenskej sporiteľne

Filmový festival Jeden svet na Slovensku organizuje občianske združenie Človek v ohrození. Človek v ohrození je nezisková, mimovládna organizácia, založená v roku 1999, ktorá sa venuje humanitárnej pomoci, rozvojovej pomoci, podpore ľudských práv a vzdelávacím a informačným aktivitám na Slovensku. Generálnym partnerom je Nadácia Slovenskej sporiteľne. Okrem Bratislavy sa 13. ročník festivalu Jeden svet bude konať až do apríla 2013 vo viac ako 20 mestách na Slovensku.


Filmy na telo

Pokračujeme Dozvukmi

Pokračujeme Dozvukmi
Každý mesiac festival pokračuje Dozvukmi: v apríli začíname témou Arabskej jari. Aktuálne pozvánky nájdete na festivalovom Facebooku.

Bolo nás 3263

Bolo nás 3263
Festival na premietaniach pre verejnosť navštívilo 1564 divákov. Školských premietaní sa zúčastnilo 1699 žiakov a študentov. Na 38 projekciách sa premietalo spolu 25 filmov.

Komu pomáhame?

Komu pomáhame?
Výťažok z festivalu vo výške 4848,50 € je darovaný na účely verejnej zbierky Berkat pomáha a to konkrétne na transplantácie očných rohoviek nevidiacim v Afganistane a na pomoc miestnej komunite v horskej dedinke Agouti v Maroku.

2% z dane pre Berkat

2% z dane pre Berkat
Darujte 2% z vašich daní Berkatu a darujete zrak v Afganistane alebo štúdium v Maroku! Garantujeme vám, že váš príspevok bude v plnej výške použitý na transplantácie očných rohoviek alebo na štúdium na „college“. Viac info nájdete na www.berkat.sk.

Obchodík Obchodík
Aj tento rok vám v Obchodíku Jeden svet ponúkneme rôzne vecičky, pričom výťažok z predaja ide na zbierku Berkat pomáha.

Home      Top      O festivale      Vstupné      Filmy      Hostia      Sprievodné podujatia      Program      Archív

©2013 Berkat Slovensko, o.z. All rights reserved. Powered by ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie.