Partneri festivalu:
ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie MIP - Tlačiarne, Inkjet cartridge, Tonery Publicom - školský program - vydavateľstvo Siemens Slovensko FAIR Bojnice - Nábytkové komponenty, Nábytok a interiéry Handlovská energetika - výroba tepla spaľovaním drevenej štiepky
Občianske združenie Človek v ohrození
Festival podporili:Spoluorganizátori:
24hod.sk - Online denník pre všetkých Acer - Empowering people Filmový klub '93 Prievidza Kultúrne centrum mesta Nováky MY NOVINY: HORNONITRIANSKE NOVINY PrievidzaNET - internet bez obmedzení regionPRESS, s.r.o. - Prievidzsko Skanska časopis TAMaSEM Mesto Prievidza Kultúrne a spoločenské stredisko, Prievidza
Jeden svet 2009 | festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2010
medzinárodný festival  
dokumentárnych filmov
15.-20. marca v Dome kultúry v Prievidzi 15.-20. marca
v Dome kultúry
v Prievidzi
25 filmov, 8 kategórií
20 rokov demokracie, Dary zo slumov Nairobi, Doba krízová, Holokaust: zabúdať (nie) je ľudské, Máte právo vedieť, Obrazy Afriky, Slovenský dokument, Ženy v (jednom) svete.
Jeden svet     anketa
diskusie
súťaž
výstavy
Jeden svet
Jeden svet Festival organizuje občianske združenie Človek v ohrození, ktoré sa už viac ako 10 rokov zameriava na adresnú humanitárnu a rozvojovú pomoc, podporu ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity.     Jeden svet ukážky
z filmov
ukážky z filmov

o festivale

filmy

hostia

sprievodné podujatia

program

2009

Facebook

YouTube

Picasa

mapa pomoci

ČVO

Jeden svět

filmy na ČT

O FESTIVALE

ÚVOD | ORGANIZÁTORI | VSTUPNÉ | KLUB DARCOVSvet sa postupne stáva výkladnou skriňou, miestom, kde sa za všetko platí a na protekčnom pulte „prvého“ sveta za peniaze zoženiete takmer všetko. Časy sa menia. Na nedostatkový tovar – mandarínky, silonky, kávu, gruzínsky koňak, pomaranče, Burdu, Trabant, céčka… – už dnes nemusíme stáť v dlhých pokorných radoch.

Lenže podpultový tovar predsa len ostal. Niekde potrebujete desať minút na to, aby ste prešli popri pulte s maslom, pretože je ho X druhov. Niekde prejdete desiatky kilometrov a ani pod pultom nezoženiete lieky, vodu, múku, učebnice, plienky, cukor, vzdelanie…. A to sme stále v tom istom svete.

Naše filmy sú exkluzívne, pretože si v časoch všadeprítomného valcujúceho konzumu dovolia hovoriť o tienistých stránkach blahobytu. Prostredníctvom dokumentárnych obrazov na plátne si chceme pripomenúť, ako to bolo kedysi a vďaka čomu už dnes nestojíme na mandarínky.

Sú to filmy o ľuďoch, ktorí stoja na úplnom konci toho istého radu, v ktorom stojíme aj my a vyberajú si z ponuky. Sú to filmy silné, ako kedysi podpultový gruzínsky koňak. A sú pre tých, ktorí si už všimli, že Rusko nie je tak ďaleko, ak ide o plyn, že USA nie sú až také vzdialené, ak ide o krízu, že Severná Kórea nie je až tak za horami za dolami, ak ide o mier, že Čína nie je len exotická destinácia na mape, ak ide o demokraciu, že arktické ľadovce sú čo by kameňom dohodil, ak ide o klimatické zmeny.

Viac info o festivale Jeden svet


ORGANIZÁTORI


Filmový festival Jeden svet organizuje občianske združenie Človek v ohrození.
Človek v ohrození je nezisková, mimovládna organizácia, založená na Slovensku v roku 1999.
Našu činnosť rozdeľujeme do štyroch hlavných oblastí - humanitárna pomoc, rozvojová pomoc, podpora ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity na Slovensku.
Našim poslaním je účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami prírodných katastrof, konfliktov a autoritárskych režimov za podpory širokej verejnosti. Prostredníctvom kultúrno-vzdelávacích podujatí a celkovej osvetovej činnosti sa snažíme informovať slovenskú verejnosť o závažných problémoch spoločnosti a zároveň ju osloviť, aby sa rôznymi formami zapojila do pomoci ľuďom v núdzi.
Od svojho vzniku sme vďaka partnerom a podporovateľom mohli pomôcť tisíckam ľudí v 21 krajinách sveta. Humanitárna pomoc smerovala do Čečenska, Česka, Indonézie, Iránu, Kosova, Libanonu, Pakistanu, Rumunska, ale aj na Slovensko, Srí Lanku a do Srbska. Rozvojová pomoc do Afganistanu, Bosny a Hercegoviny, Kosova, na Kubu, do Rumunska, Srbska, Sudánu a na Ukrajinu. Podpora ľudských práv bola zameraná na pomoc v Čečensku, Barme, Bielorusku, na Kubu, v Moldavsku a Severnej Kórei.

Filmový festival Jeden svet v Prievidzi pripravujú Ivan a Matej Sýkorovci. Akékoľvek info získate alebo návrhy a pripomienky prosíme píšte mailom príp. nás kontaktujte na čísle 0905 98 46 46.

Viac info o občianskom združení Človek v ohrození


VSTUPNÉ


Výťažok zo vstupného (= celá vyzbieraná suma) môže ísť vďaka podpore našich partnerov na pomoc v rámci verejnej zbierky SOS Haiti.
• Vstupné na blok filmov (poobedný alebo večerný): 1 €
• Celodenná permanentka: 2 €
• Festivalová permanentka: 5 €

Vstupné zo školských predstavení je vďaka podpore našich partnerov v plnej výške venované na adresnú pomoc v rámci programu Škola namiesto ulice pre deti v Afganistane.


KLUB DARCOV


Chcete pomôcť ľuďom v ohrození, ale máte pocit, že Váš príspevok by bol len kvapkou v mori? Staňte sa členom Klubu darcov občianskeho združenia Človek v ohrození! Členom klubu darcov sa môže stať každý, kto na pravidelnej mesačnej báze bude zasielať na účet združenia príspevok minimálne 2 €.
Cestou individuálneho darcovstva dokážeme spolu zmeniť život trpiacich k lepšiemu.
• 2 € 12-krát ročne umožnia výrobu sady učiteľských pomôcok pre vzdelávaciu dvojhodinovku o problémoch rozvojových krajín na troch slovenských školách,
• 2,50 € 12-krát ročne umožnia jednej afgánskej žene účasť na trojmesačnom kurze čítania a písania,
• 3,50 € 12-krát ročne zaistí stravu a lieky pre jedno dieťa kubánskeho politického väzňa na tri mesiace.
Vašimi príspevkami nám pomáhate vytvárať fond rýchlej pomoci, použiteľný v prípadoch humanitárnych kríz či neočakávaných udalostí. Financie z Klubu darcov sme v máji 2008 využili na pomoc obetiam cyklónu Nargis v Barme a v auguste 2008 na pomoc ľuďom postihnutým vojenským konfliktom v Gruzínsku. 2 000 € z príspevkov členov Klubu darcov sme použili na distribúciu humanitárnej pomoci pre obete zemetrasenia na Haiti v januári 2010.
Dôraz kladieme na adresnú pomoc a efektívne využívanie finančných zdrojov.

Filmy na telo


Výťažok zo vstupného Výťažok zo vstupného
Výťažok zo vstupného (= celá suma, vďaka podpore partnerov) vo výške 313 € je určený na zbierku SOS Haiti. V tejto sume sú zarátané aj predané knihy Václava Havla.
Zo školských predstavení sa podarí realizovať 10 adopcií na diaľku v rámci programu Škola namiesto ulice.
Drobnosti z Kene vyrobené v centre Euphrazia sa predali všetky v rámci fair trade, celá cena išla priamo výrobcom. Predalo sa aj niekoľko knižiek a DVD Krátka dlhá cesta, opäť išla celá suma autorom.

13 adopcií na diaľku 13 adopcií na diaľku
Suma 2 600 € zložená zo vstupného počas premietaní pre školy, zbierky počas festivalu, individuálnych darcov a podpory partnerov umožní 13 adoptovaným deťom ulice po dobu 1 roka navštevovať školu, vrámci programu adopcií na diaľku Škola namiesto ulice.

Výťažok zbierok Výťažok zbierok
Počas festivalu boli k dispozícii tri pokladničky, kde bolo možné priamo prispieť na konkrétne zbierky.
V rámci programu Škola namiesto ulice sa vyzbieralo 121,59 €. V rámci zbierky SOS Haiti 159,20 € a na Aktivity ČVO návštevníci prispeli sumou 26,30 €.
Viac info o zbierkach.

Bolo nás 1060 Bolo nás 1060 Tento rok festival na poobedných premietaniach navštívilo okolo 1060 divákov. Školských premietaní sa zúčastnilo vyše 1900 žiakov a študentov. Nakoniec sa na 36 projekciách premietalo spolu 31 filmov.

Home    Top    O festivale    Organizátori    Vstupné    Klub darcov    Filmy    Video    Hostia    Sprievodné podujatia    Program    2008

©2010 web@design Ivan Sýkora & Matej Sýkora. Powered by ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie. All rights reserved.

Človek v ohrození       Jeden svet       Monitor       Rozvojové vzdelávanie       Člověk v tísni       Jeden svět       Skutečná pomoc       Varianty