Partneri festivalu:
ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie MIP - Tlačiarne, Inkjet cartridge, Tonery Publicom - školský program - vydavateľstvo Siemens Slovensko FAIR Bojnice - Nábytkové komponenty, Nábytok a interiéry Handlovská energetika - výroba tepla spaľovaním drevenej štiepky
Občianske združenie Človek v ohrození
Festival podporili:Spoluorganizátori:
24hod.sk - Online denník pre všetkých Acer - Empowering people Filmový klub '93 Prievidza Kultúrne centrum mesta Nováky MY NOVINY: HORNONITRIANSKE NOVINY PrievidzaNET - internet bez obmedzení regionPRESS, s.r.o. - Prievidzsko Skanska časopis TAMaSEM Mesto Prievidza Kultúrne a spoločenské stredisko, Prievidza
Jeden svet 2009 | festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2010
medzinárodný festival  
dokumentárnych filmov
15.-20. marca v Dome kultúry v Prievidzi 15.-20. marca
v Dome kultúry
v Prievidzi
25 filmov, 8 kategórií
20 rokov demokracie, Dary zo slumov Nairobi, Doba krízová, Holokaust: zabúdať (nie) je ľudské, Máte právo vedieť, Obrazy Afriky, Slovenský dokument, Ženy v (jednom) svete.
Jeden svet     anketa
diskusie
súťaž
výstavy
Jeden svet
Jeden svet Festival organizuje občianske združenie Človek v ohrození, ktoré sa už viac ako 10 rokov zameriava na adresnú humanitárnu a rozvojovú pomoc, podporu ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity.     Jeden svet ukážky
z filmov
ukážky z filmov

o festivale

filmy

hostia

sprievodné podujatia

program

2009

Facebook

YouTube

Picasa

mapa pomoci

ČVO

Jeden svět

filmy na ČT

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

VÝSTAVY | TV JEDEN SVET | DIVÁCKA ANKETA | SÚŤAŽ
ZBIERKA „TRI ORIEŠKY PRE...“ | HOSTIA


Výstavy fotografií

Ján Lőrincz: NOVEMBER 1989

Ján Lőrincz: NOVEMBER 1989
Unikátne zábery fotografa Jána Lörincza zachytávajú plné námestia, stretnutia v kuloároch i prvý kontakt so svetom za železnou oponou v čase prepuknutia Nežnej revolúcie.
15. - 20. marec | foyer Domu kultúry v Prievidzi


Andrej Bán: SLOVENSKO A 20 ROKOV SLOBODY

Andrej Bán: SLOVENSKO A 20 ROKOV SLOBODY
Politické mítingy, hypermarketová kultúra aj hladové doliny: Andrej Bán, fotograf, reportér, zakladateľ združenia Človek v ohrození, predstavuje výber dvadsiatich fotografií z obdobia dvadsiatich rokov slovenskej reality po páde komunizmu.
15. - 20. marec | foyer Domu kultúry v Prievidzi


Non-stop vysielanie TV Jeden svet :-)

Na LCD panely vo foyeri Kultúrneho domu v Prievidzi pripravujeme pre návštevníkov - ako aj náhodných okoloidúcich - prezentácie fotografií, ukážky z filmov, krátke spoty...

Divácka anketa o najlepší film festivalu

Tradičné hlasovanie divákov o najlepší film festivalu - hlasovať môže každý, vstupenky budú zároveň slúžiť ako hlasovacie lístky, vyplnené lístky sa budú žrebovať v súťaži.

Súťaž pre tých, ktorí hlasovali

Do súťaže budú zaradené vyplnené hlasovacie lístky z diváckej ankety o najlepší film festivalu. Ceny sa budú losovať z tomboly na záver festivalu.
PROGRAM: SOBOTA | 20:15


Zbierka „Tri oriešky pre…“

Občianske združenie Človek v ohrození Vám ponúka počas celého festivalu tri možnosti ako priamo finančne prispieť na pomoc pre tých, čo to najviac potrebujú. Počas celého festivalu budú k dispozícii tri pokladničky, kde je možné priamo prispieť na konkrétne zbierky.

SOS Haiti


Združenie Človek v ohrození vyhlásilo verejnú zbierku SOS Haiti 13. januára 2010, bezprostredne po ničivom zemetrasení, ktoré postihlo až tri milióny Haiťanov a vyžiadalo si viac než 212 000 obetí.
Prvá časť výnosu zbierky bola použitá na zabezpečenie a úpravu pitnej vody pre ľudí v utečeneckých táboroch v Port-au-Prince. Okrem toho je z výnosu zaslaného našim partnerom na Haiti aj naďalej spolufinancovaný nutričný program pre maloleté deti v Port-au-Prince.
Dvojtýždňový monitorovací pobyt na Haiti absolvoval na prelome januára a februára riaditeľ združenia Človek v ohrození, Ľuboš Hrivňák, ktorý sa pripojil k tímu medzinárodných partnerov pri poskytovaní humanitárnej pomoci obetiam zemetrasenia. Spolu s ním bol na Haiti aj Andrej Bán, predseda a zakladateľ združenia, ktorého do krajiny vyslal domovský týždenník .týždeň ako reportéra.
Cieľom cesty predstaviteľov združenia bolo tiež urobiť predbežný prieskum na založenie vlastnej terénnej misie Človeka v ohrození, ktorá sa rozbehne v marci 2010. Združenie sa rozhodlo začať s prípravami na založenie vlastnej terénnej misie na Haiti vzhľadom na rozsiahle škody a nutnosť ich dlhodobej nápravy po zemetrasení.
Obetiam zemetrasenia na Haiti je stále možné pomôcť zaslaním SMS správy v tvare DMS SOSHAITI (DMS medzera SOSHAITI) na číslo 877 v sieťach všetkých mobilných operátorov. Cena jednej DMS správy je 1 €.
Rovnako platí aj možnosť prispieť prostredníctvom bankového účtu 266 052 0502/ 1100 VS: 1119 (popis transakcie: SOSHAITI).


Viac info o zbierke SOS Haiti


Škola namiesto ulice


Škola pre deti v Afganistane nie je samozrejmosťou. Tisícky z nich, často siroty alebo polosiroty, pracujú na ulici a predajom drobného tovaru sa snažia pomôcť uživiť svoju rodinu.
Hoci ako každé deti majú svoje sny a radi by sa stali lekármi, učiteľmi či vedcami, vymeniť školu za ulicu si nemôžu dovoliť - 20 dolárov, ktoré v priemere za mesiac na ulici zarobia, by ich rodinám bytostne chýbalo.
V rámci programu adopcií na diaľku, ktorý realizujeme od roku 2005 spolu s našim lokálnym partnerom - afgánskou organizáciou Aschiana - dostane rodina od darcu mesačný príspevok, aby dieťa nemuselo pracovať. V danom čase sa rodina zaviaže, že umožní dieťaťu vzdelávanie v štátnej škole.
Pracovníci občianskeho združenia Človek v ohrození sú s adoptovanými deťmi v pravidelnom kontakte. Dvakrát ročne darcovia dostanú fotografie a listy od adoptovaných detí a ich študijné výsledky.
Váš príspevok vo výške 200 € zabezpečí, aby afganské dieťa mohlo po celý rok namiesto práce na ulici navštevovať školu - a hlavne - dáte mu nádej na lepší život. (Číslo účtu: 2661520280/1100, VS: 1114, popis transakcie: Vaše meno.)

Viac info o programe Škola namiesto ulice


Aktivity o.z. Človek v ohrození


Občianske združenie Človek v ohrození je nezisková, mimovládna organizácia, založená na Slovensku v roku 1999. Našu činnosť rozdeľujeme do štyroch hlavných oblastí - humanitárna pomoc, rozvojová pomoc, podpora ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity na Slovensku.
Našim poslaním je účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami prírodných katastrof, konfliktov a autoritárskych režimov za podpory širokej verejnosti. Prostredníctvom kultúrno-vzdelávacích podujatí a celkovej osvetovej činnosti sa snažíme informovať slovenskú verejnosť o závažných problémoch spoločnosti a zároveň ju osloviť, aby sa rôznymi formami zapojila do pomoci ľuďom v núdzi.
Od svojho vzniku sme vďaka partnerom a podporovateľom mohli pomôcť tisíckam ľudí v 21 krajinách sveta. Humanitárna pomoc smerovala do Čečenska, Česka, Indonézie, Iránu, Kosova, Libanonu, Pakistanu, Rumunska, ale aj na Slovensko, Srí Lanku a do Srbska. Rozvojová pomoc do Afganistanu, Bosny a Hercegoviny, Kosova, na Kubu, do Rumunska, Srbska, Sudánu a na Ukrajinu. Podpora ľudských práv bola zameraná na pomoc v Čečensku, Barme, Bielorusku, na Kubu, v Moldavsku a Severnej Kórei.

Viac info o občianskom združení Človek v ohrození

Filmy na telo


Výťažok zo vstupného Výťažok zo vstupného
Výťažok zo vstupného (= celá suma, vďaka podpore partnerov) vo výške 313 € je určený na zbierku SOS Haiti. V tejto sume sú zarátané aj predané knihy Václava Havla.
Zo školských predstavení sa podarí realizovať 10 adopcií na diaľku v rámci programu Škola namiesto ulice.
Drobnosti z Kene vyrobené v centre Euphrazia sa predali všetky v rámci fair trade, celá cena išla priamo výrobcom. Predalo sa aj niekoľko knižiek a DVD Krátka dlhá cesta, opäť išla celá suma autorom.

13 adopcií na diaľku 13 adopcií na diaľku
Suma 2 600 € zložená zo vstupného počas premietaní pre školy, zbierky počas festivalu, individuálnych darcov a podpory partnerov umožní 13 adoptovaným deťom ulice po dobu 1 roka navštevovať školu, vrámci programu adopcií na diaľku Škola namiesto ulice.

Výťažok zbierok Výťažok zbierok
Počas festivalu boli k dispozícii tri pokladničky, kde bolo možné priamo prispieť na konkrétne zbierky.
V rámci programu Škola namiesto ulice sa vyzbieralo 121,59 €. V rámci zbierky SOS Haiti 159,20 € a na Aktivity ČVO návštevníci prispeli sumou 26,30 €.
Viac info o zbierkach.

Bolo nás 1060 Bolo nás 1060 Tento rok festival na poobedných premietaniach navštívilo okolo 1060 divákov. Školských premietaní sa zúčastnilo vyše 1900 žiakov a študentov. Nakoniec sa na 36 projekciách premietalo spolu 31 filmov.

Home    Top    O festivale    Organizátori    Vstupné    Klub darcov    Filmy    Video    Hostia    Sprievodné podujatia    Program    2008

©2010 web@design Ivan Sýkora & Matej Sýkora. Powered by ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie. All rights reserved.

Človek v ohrození       Jeden svet       Monitor       Rozvojové vzdelávanie       Člověk v tísni       Jeden svět       Skutečná pomoc       Varianty