ISSO - notebooky, počítačeMIP - tlačiarneAtos - IT riešeniaHandlovská energetikaHBP Security - bezpečnosťFair Bojnice - nábytokVatel - spoločenský a event marketing

Festival
organizuje
Berkat

BERKAT, občianske združenie

Spoluorganizátori:   KaSS Prievidza   Človek v ohrození            Záštita primátorky mesta Prievidza
Mediálni partneri:   HIT FM Rádio   MY Hornonitrianske noviny   Prievidza24   ECHO
Festival podporili:   24hod.sk   Ars Preuge   CRZ   Dajama   Diamantové deti   Dobrá víla
Novinky Prievidza   KCMN   OKI   PENAM   PrievidzaNET   RKC   Skanska   Slnko records   Tympany

 Jeden svet 2012 v Prievidzi Jeden svet 2012
medzinárodný festival  
dokumentárnych filmov
12.-17. marca v Dome kultúry v Prievidzi 12.-17. marec
Dom kultúry
Prievidza
31 filmov, 8 kategórií
Najlepšie minuloročné filmy, Cesty ku slobode, Ekoaktivizmus, JS deťom, Máte právo vedieť, Naša r/evolúcia, Slovenský dokument a Ženské svety.
Jeden svet     anketa
diskusie
súťaž
výstavy
Jeden svet
Jeden svet Festival Jeden svet na Slovensku organizuje Človek v ohrození, ktorý sa už viac ako 10 rokov zameriava na adresnú humanitárnu a rozvojovú pomoc, podporu ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity.     Jeden svet ukážky
z filmov
ukážky z filmov

o festivale

filmy

hostia

sprievodné podujatia

program

archív

Facebook

Berkat

komu pomáhame?

chcem pomôcť!

daruj permanentku 1+1

HOSTIA


Darina Maňurová

Darina Maňurová Darina Maňurová je projektová manažérka Dobrej noviny. Zabezpečuje komunikáciu s projektovými partnermi v afrických krajinách. Udržiava kontakty s projektovými partnermi formou elektronickej korešpondencie i formou osobných návštev v projektoch počas projektových ciest. Pre DN komisiu pripravuje a predkladá nové projektové návrhy na schválenie. Jej úlohou je priebežne monitorovať realizáciu projektu a sledovať i kontrolovať projektové správy, vrátane finančného zúčtovania, a tiež pripravovať informácie o podporených projektoch pre verejnosť. V roku 2004 bola ako dobrovoľníčka tri mesiace v JAR cez program Glen.
VIAC INFO: Dobrá novina
PREZENTÁCIA FOTIEK A DISKUSIA po filmoch Kúpil som dažďový prales a Thembi
PROGRAM: UTOROK | 17:00


Ján Grenčík

Ján Grenčík Ján Grenčík je programovým koordinátorom Dobrej noviny organizácie eRko. Zabezpečuje rozvojové vzdelávanie v rámci Dobrej noviny (kurzy pre nové Zodpovedné osoby, rozvojové semináre...) a prípravu metodických, informačných a propagačných materiálov Dobrej noviny. V Keni bol ako dobrovoľník na dva mesiace v roku 2002 v projekte „KIVULI CENTRE“ – resocializačnom centre pre deti ulice v Nairobi.
VIAC INFO: fotogaléria k festivalu Iné cesty
PREZENTÁCIA FOTIEK A DISKUSIA po filmoch Kúpil som dažďový prales a Thembi
PROGRAM: UTOROK | 17:00Alan Hyža

Alan Hyža Na festivale sa predstaví aj významný slovenský fotograf Alan Hyža, ktorý nám predstaví činnosť občianskeho združenia Medzi nami, kde dlhodobo pôsobí spolu s novinárkou Luciou Laczkó. Festival obohatí aj výstava portrétov ľudí z príbehov, ktoré možno poznáte z Nota bene. Oceňovaný autor nám porozpráva svoje zážitky z ciest po Slovensku a zo sveta, pričom prehovorí najmä svojimi fotkami. Divák sa zoznámi s posledným projektom o arabskej kulinárii, ktorý zahŕňa v sebe cesty do takmer všetkých arabských krajín. „Fotím všetko okolo jedla - varenie, ľudové reštaurácie, zvyky a tradície, zabíjanie zvierat, pečenie chleba, trhy... Je to široká a zaujímavá téma“.
VIAC INFO: občianske združenie Medzi nami
PREZENTÁCIA FOTIEK A DISKUSIA po filme Salam Rugby a pred filmom Chcem to skúsiť
PROGRAM: STREDA | 18:00Andrej Gliganič

Andrej Gliganič Vo štvrtok sa na festivale predstaví hosť Andrej Gliganič z neziskovej organizácie Človek v tísni Slovensko, ktorá sa dlhodobo zaoberá problematikou sociálne vylúčených lokalít, a okrem krátkeho predstavenia organizácie nám, z pohľadu terénneho pracovníka, priblíži realitu programov sociálnej integrácie v oblasti Spiša, pretože, ako sám povedal "popudiť pár ľudí - na to si trochu času vždy nájdem". Máme sa na čo tešiť.
VIAC INFO: Človek v tísni Slovensko
PREZENTÁCIA FOTIEK A DISKUSIA po filmoch Naša škola a Nech sa páči, poďte ďalej
PROGRAM: ŠTVRTOK | 17:00Andrej Bán

Andrej Bán Andrej Bán, fotograf a reportér .týždňa, zakladateľ o.z. Človek v ohrození bol od prvého ročníka festivalu jeho pravidelným hosťom a sme radi, že opäť prijal naše pozvanie. Andrej dlhodobo dokumentuje nielen život na Slovensku (známa je publikácia Iné Slovensko), ale aj v krajinách ako Pakistan, Haiti, Kosovo alebo Afganistan či Japonsko.
VIAC INFO: Andrejova stránka
PREZENTÁCIA FOTIEK A DISKUSIA po filme Afganskí tanečníci a pred filmom Manželka za päťdesiat oviec
PROGRAM: PIATOK | 18:00Filmy na telo

Výťažok festivalu na aktivity Berkatu

Výťažok festivalu na aktivity Berkatu
Vynikajúci výťažok 3989,70 € určený pre aktivity Berkatu sa skladá zo vstupného, príspevkov do zbierky, predaja v Obchodíku či sponzorských darov... Túto pomoc považujeme za veľmi dôležitú, je pre nás súčasťou spolužitia v jednom svete. Hlavná časť pomoci bude zameraná na symbolické adopcie v marockej dedinke v Agouti a operácie očných rohoviek pacientom Afganistane. Konkrétne informácie budeme priebežne zverejňovať na stránke www.berkat.sk.

Bolo nás...

Bolo nás...
Festival v roku 2012 na premietaniach pre verejnosť navštívilo 1314 divákov. Školských premietaní sa zúčastnilo 1409 žiakov a študentov. Na 39 projekciách sa premietalo spolu 31 filmov.

5. ročník a Berkat
5. ročník a Berkat
Tento rok sa uskutoční v Prievidzi už jubilejný piaty ročník festivalu Jeden svet! Režisér Jaro Vojtek, ktorý bol hosťom festivalu v roku 2009, vtedy povedal, že po piatich rokoch sa stane festival etablovaným...
Prvýkrát však festival organizuje občianske združenie Berkat, ktoré bolo založené len minulý rok. Viac info o nás nájdete na www.berkat.

Komu pomáhame?

Komu pomáhame?
Výťažok z festivalu pôjde v plnej výške na účely verejnej zbierky Berkat pomáha a to konkrétne na transplantácie očných rohoviek nevidiacim v Afganistane a na pomoc miestnej komunite v horskej dedinke Agouti v Maroku.

Komu sme pomohli?

Komu sme pomohli?
Aj vďaka výťažku z minuloročného festivalu sa uskutočnilo päť úspešných transplantácií rohoviek. Miraz Gul, Safia, Hasib, Belal a Zia vďaka našej pomoci vidia! Viac info.

Obchodík Obchodík
Po minuloročnej premiére vám aj tento rok ponúkneme v Obchodíku Jeden svet rôzne vecičky, pričom výťažok z predaja ide na dobročinný účel.

Home      Top      O festivale      Vstupné      Filmy      Video      Hostia      Sprievodné podujatia      Program      Archív

©2012 Berkat Slovensko, o.z. All rights reserved. Powered by ISSO | Počítače - Internet - Servis - Renovácie.